
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 3 pF |
| Length | 13 mm |
| Width | 13 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 361 |
| Height | 1.3 mm |
| Thickness | 0.89 mm |
| Frequency | 375 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Number of Cores | 1 |
| Speed Grade | 375 MHz |
| Number of UART Channels | 3 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 375 MHz, 375 MHz |
| L1 Cache Instruction Memory | 16 kB, 32 kB |
| L1 Cache Data Memory | 16 kB, 32 kB |
| Ethernet | 10/100 Mbps (1) |
| USB | USB 1.1 + PHY (1), USB 2.0 + PHY (1) |
| RAM Controllers | SDRAM |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$30.96979
Ext.Price$30.96979
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $30.96979 | $30.96979 |
| 10 | $30.27024 | $302.70240 |
| 25 | $29.58672 | $739.66800 |
